به جای یک میلیون تومان، با پرداخت 100 تومان، اینجارو کلیک کن

درآمد اپلیکیشن های رایگان از کجاست؟

دسته‌بندی: متفرقه
خرداد ۲۱, ۱۳۹۷

درآمد اپلیکیشن های رایگان از کجاست؟

درآمد اپلیکیشن های رایگان :

درآمد اپلیکیشن های رایگان همانند اینستاگرام، تلگرام و کلی اپلیکیشن دیگر که در مارکت های اندرویدی به رایگان منتشر شده اند از کجاست ؟

نظر شما چیست؟

در ادامه، راه هایی که اپلیکیشن های رایگان از آن ها درآمدزایی می کنند را بررسی میکنیم.

همیشه اپلیکیشن های رایگان از محبوبیت بیشتری بین کاربران برخوردار بوده اند. این حجم بالای محبوبیت به این خاطر است که کاربر بدون کوچک ترین هزینه به هدف خود می رسد. اما سوالی که شاید ذهن شما را درگیر کرده باشد این است که، درآمد اپلیکیشن های رایگان از کجاست و چگونه آن ها درآمد زایی می کنند؟

اپلیکیشن های رایگان از چه راه هایی کسب درآمد می کنند؟

راه هایی که اپلیکیشن های رایگان از آن ها درآمد زایی می کنند به شرح زیر است :

👈 تبلیغات درون برنامه ای (ویدئویی ، بنری ، مهیج ، تمام صفحه و…)

👈 تبلیغات برون برنامه ای (ارسال نوتیفیکیشن ، نصب تضمینی ، پاپ آپ و…)

👈 خریدهای درون برنامه ای

👈 فریمیم

👈 خرید اشتراک

👈 فروش اطلاعات جمع آوری شده

اپلیکیشن های اندروید و بازار آن ها :

آمار ها نشان می دهد روز به روز درآمد اپلیکیشن های اندروید از روش های تبلیغاتی افزایش پیدا می کند. طبق این آمار، از سال ۲۰۱۶ به بعد، حدود ۲/۴ میلیون اپ در گوگل پلی و ۴۰ هزار اپ در کافه بازار،  وجود داشته است و طبق پیش بینی های انجام شده تا سال ۲۰۲۰ درآمد این اپلیکیشن ها از طریق تبلیغات و خریدهای درون برنامه ای ۲ برابر خواهد شد.

اپلیکیشن های رایگان و پولی :

طبق آمار های وبسایت techcrunch.com در سال ۲۰۱۶ آمار نصب اپلیکیشن ها پولی نسبت به اپلیکیشن های رایگان کاهش محسوسی داشته است و این روند تا اواخر سال ۲۰۱۷ نیز همچنان ادامه پیدا کرده است. اکثر کاربران مایل هستند از خریدهای درون برنامه ای استفاده کنند، چون می دانند یک اپلیکیشن با خرید درون برنامه ای، قابلیت ارتقا خواهد داشت. همچینن ریسک در خرید یک اپلیکیشن بالاست و در ابتدا ترجیح می دهند تا دمویی از اپلیکیشن رایگان را بررسی کنند و در صورت تمایل آن را ارتقا دهند.

آمار نصب اپلیکیشن ها

درآمد زایی از طریق تبلیغات :

یکی از پرسود ترین و بهترین روش های کسب درآمد، درآمدزایی از طریق تبلیغات است. تبلیغاتی که در داخل و خارج از اپلیکیشن ها برای شما نمایش داده می شود. یک اپلیکیشن می تواند با نمایش تبلیغات ویدئویی، بنری و … در داخل خود کسب درآمد کند. علاوه بر این، یک اپلیکیشن می تواند بر روی گوشی شما و بدون اینکه آن اپلیکیشن را اجرا کنید تبلیغات خود را نمایش دهد و کسب درآمد کند. این شیوه شامل ارسال نوتیفیکیشن به روش های مختلف، ارسال پاپ آپ، بازکردن لینک و… می باشد.

ویدئویی از سیستم تبلیغاتی ادموب جهت نمایش تبلیغات درون برنامه ای و کسب درآمد :

تبلیغات درون اپلیکیشن :

تبلیغات درون برنامه ای یکی از پر سود ترین روش های تبلیغاتی جهت درآمدزایی و کسب درآمد است. سیستم های متفاوتی در داخل و خارج از کشور وجود دارند که با کمک آن ها می توانید تبلیغاتی را در اپلیکیشن خود به صورت پویا نمایش دهید و کسب درآمد کنید. از جمله این سیستم ها به مواردی همچون، سیستم تبلیغاتی عدد و سیستم تبلیغاتی ادموب می توان اشاره کرد.

تبلیغات درون برنامه ای

در روش تبلیغات درون برنامه ای، شما می توانید به ازای هر بار نمایش، کلیک و… کسب درآمد کنید.

تبلیغات خارج از اپلیکیشن :

نوع دیگری از روش های تبلیغاتی، تبلیغات خارج از اپلیکیشن می باشد. اما چگونه ممکن است یک اپلیکیشن بتواند بدون اینکه اجرا شود روی گوشی کاربر تبلیغات ارسال کند؟ این کار بسیار ساده است و با استفاده از سیستم های ارسال نوتیفیکیشن می توانید این کار را انجام دهید. وبسایت پوشه در ایران و وبسایت وان سیگنال نمونه وبسایت هایی هستند که این خدمات را به شما ارائه می دهند. شما می توانید کتابخانه های این سرویس ها را در سورس اپلیکیشن خود استفاده کنید و اپلیکیشن خود را به این شیوه تبلیغاتی مجهز کنید.

تبلیغات برون برنامه ای

در روش تبلیغات خارج از اپلیکیشن، شما می توانید با ارسال نوتیفیکیشن های مختلف با کلی قابلیت جذاب کسب درآمد کنید. (به عنوان مثال اپلیکیشن شما حدود ۱۰ هزار کاربر دارد، شما می توانید با دریافت سفارش ۱۰ هزار نوتیفیکیشن ارسال کنید. نوتیفیکیشن با تعرفه های متفاوتی ارسال می شود. تعرفه کلیکی، تعرفه ارسالی و تعرفه بازدیدی ۳ تعرفه اصلی هستند. قیمت تعرفه کلیکی به ازای هر کلیک بر روی نوتیفیکشن ۶۰ تک تومان می باشد. حالا شما فرض کنید ۵ هزار نوتیفیکیشن کلیکی سفارش گرفته اید. ۶۰*۵۰۰۰ می شود ۳۰۰ هزار تومان. در کمتر از ۲ دقیقه شما ۲۰ هزار نوتیفیکیشن ارسال میکنید و ۵ هزار نفر بر روی آن کلیک می کنند. با این کار شما ۳۰۰ هزار تومان کسب درآمد کرده اید)

این مقاله ادامه دارد….

پیام بگذارید


تومان