لحظات پایانی جشنواره دبل عید - ورود به جشنواره

کتاب امپراطوری اپ | چگونه با طراحی یک اپلیکیشن پولدار شویم؟

دسته‌بندی: متفرقه
خرداد ۹, ۱۳۹۷

کتاب امپراطوری اپ | چگونه با طراحی یک اپلیکیشن پولدار شویم؟

در این مقاله بخشی از کتاب امپراطوری اپ را برای شما آماده کرده ایم. توصیه میکنیم این مقدمه را مطالعه کرده و سپس نسخه اصلی و کامل کتاب را مطالعه نمائید.

 

چاد مورتا

 

چگونه اتفاقی یک میلیونر اپ شدم ؟

خوشحال ترین مردم روی زمین

من بخشی از شادترین روزهای زندگی ام را روی زمین خوابیده ام وبرای پیداکردن غذا جست‌وجو کرده‌ام. درجنگل‌ها پیاده‌روی کرده‌ام و ابشار‌های پنهان را دیده ام

گاهی به همراه روستاییان گراز وحشی شکار کرده‌ام وبه سلامتی رییس هفتادو‌نه‌ساله‌ی قبیله نوشیدنی تلخ کاوا کاوا را در پوسته ی نارگیل نوشیده ام

به جزیره ی <<ساووساوو>>که یکی از ۳۳۶ جزیره از مجمع‌الجزایر فیجی است رفته بودم . مردم ان جا اسان می خندیدند ساده غذا می خوردند و روی زمین زندگی می کردند این جزیره از کوه های سرسبز و باطراوتی تشکیل شده که از اب های فیروزه‌ای رنگ اقیانوس ارام جنوبی سر براورده‌اند

دلیل این‌که تصمیم گرفتم به مدت یک هفته میان روستاییان ان‌جا زندگی کنم این بود که ان‌ها جزو شادترین مردمان زمین هستند .

مردم روستاهای ساووساوو به اندازه ی تمام توان یک انسان معمولی خوشحال و راضی هستند و با این‌که شیوهی زندگی شان کمی گیج کننده است لبخندشان واقعی بود.

نحوه‌ی زندگی مردم فیجی برایم بسیار جالب و روح بخش به نظر می رسید؛ چراکه با هران‌چه تا ان زمان تجربه کرده بودم متفاوت بود. همه ی ان چه راکه من از فرهنگ این مردم یاد گرفتم می توان در هفت کلمه خلاصه کر: قانع بی نیاز است و عشق همه جا هست

بعد از ترک روستا ان‌قدر تحت‌تاثیر قرار گرفته بودم که دلم می خواست این تجربه را بادیگران قسمت کنم  در کمال ناباوری

توانستم از یک فروشگاه درجزیره سیگنال وای ـ فای دریافت کنم

ودر ایمیلی از دو دوست صمیمی ام <پاتریک> و <ندیم> خواستم به من ملحق شوند ازان‌جایی که هردو ذاتا ادم‌های ماجراجویی بودند

پاتریک از کارولینای جنوبی و ندیم از بنگلادش با اولین پرواز خودشان را رساندند. دو روز بعد سه تایی در ساحل نشسته بودیم

وزیبایی جزیره و خورشید را ستایش می کردیم

ندیم پرسید: خب برنامه ی  بعدی چیه ؟

من جواب دادم همیشه دوست داشتم  غواصی یاد بگیرم ؛ قبلا هیچ وقت فرصتش پیش نیومده بود.

ندیم گفت: اره همین خوبه

با ایفونم گوگل کردم و به  یک کلاس غواصی درجزیره رسیدم که اتفاقا طبق ان چه گوگل مپ نشان می داد درهمان خیابان بود کنار ساحل سنگی کلبه ای کوچک پیدا کردیم که روی در ورودی اش نوشته بود <اموزش غواصی>

داخل کلبه مردی لاغر با دندان های ریخته و گشاده رو گفت مارا به دریا می برد و غواصی یادمان می دهد

دو ساعت بعد در عمق دوازده‌متری دریای ابی به همراه رنگین کمانی از ماهی ها و مرجان های ابی در زیر پای‌مان و یک لاک پشت بزرگ دومتری در کنارمان شنا می کردیم. واقعا تجربه ی نفس گیری بود

سبک زندگی اپ افرین

 

سبک زندگی من ایجاب می کند کاری را انجام دهم که دوستش دارم و با این شیوه به راحتی هم کسب درامد می کنم. من کارم را از ایفونم شروع کردم در دنیای مجازی کار می کنم و پول واقعی به دست می اورم .

تا حالا از صخره ی <آیرز راک> در <آسترلین آوت بک> صعود کرده ام از کوه های راکی بالا رفته  ام به همراه بومی ها از صحرا عبور کرده ام گواهی چتربازی انفرادی گرفته ام تجربه ی هلی – اسکی در دهکده ی ویستلر در کانادا را دارم . تیم بسکتبال محبوبم را در فینال nba  از صندلی های کنار زمین تماشا کرده ام روی اتش راه رفته‌ام و بانجی جامپینگ کرده ام و از همه ی این ها  مهم تر یاد گرفته ام که زندگی  را خیلی جدی نگیرم .

موضوع ماجراجویی بعدی ام این است که سه ماه اینده را در ۹ محلی که همیشه دوست‌شان داشته ام بگذرانم می خواهم در <بوینس‌آیرس> ارژانتین. هنرهای تجسمی یاد بگیرم؛ در <بوگوتای>

کلمبیا سالسا برقصم؛ در <پامپلونای> اسپانیا با بوفالوها بدوم و در کانال های <ونیز> در ایتالیا قایق برانم.

من زندگی فوق العاده ای داشته ام و حقیقت این است که هرکس دیگری هم بدون درنظرگرفتن گذشته اش می تواند این سبک از زندگی را داشته باشد. من عضوی از جامعه ی روبه رشد کارآفرین ها و اپ افرین ها هستم که از اپیلیکیشن ها یا اپ هایی پول در می اورند که روی تلفن های هوشمندی مثل ایفون ها. گوشی های اندرویدی وسایر  گجت های هوشمند مثل ای‌پد و ای‌پاد تاچ استفاده می شوند . اپ افرین ها می توانند هرجا که بخواهند زندگی کنند و بدون درنظرگرفتن این که درچه مرحله ای از زندگی هستند کارشان را شروع کنند مثلا موقع نوشتن این متن جوان ترین اپ افرین دنیا ۹ ساله و پیرترین شان ۸۰ ساله است.

شروع کار از تخت بیمارستان

 

اگر در بستر مرگ باشید ایا می توانید بگویید که زندگی را به طور تمام و کمال تجربه کرده‌اید؟ حتی من هم کمابیش نمی توانم این را بگویم .

من این حرفه را از روی تخت بیمارستان شروع کردم؛ درحالی که از یک تصادف وحشتناک که بازوی چپم را داغان کرده بود جان سالم به در برده بودم. دو عمل جراحی سنگین را پشت سر گذاشتم و سپس ۱۸ ماه دوره ی نقاهت بسیاری دردناکی را سپری کردم.

با بیمه ی بسیار محدودم . حدود ۱۰۰ هزار دلار هزینه ی درمانم شد و با وجود اینکه جان سالم به در برده بودم اصلا نمی دانستم چطور می توانم از چاله ای که در ان افتاده بودم بیرون بیایم .

تا ان روز برای چندین شرکت کار کرده و چندین بار شرکت خودم را تاسیس کرده بودم ام نهایتا به خاطر استرس و فشار  زیاد ناموفق بودم . اخرین کارم افتتاح یک دفتر معاملات املاک درست قبل از ترکیدن حباب مسکن بود . بله . وقت شناسی من بی نظیر بود!

حتی به عنوان رییس خودم از ۱۸ ساعت کار کردن بی وقفه خسته بودم. تبدیل به برده ی خودم شده بودم و تمام فشار و مسئولیت ها مال من بود و همین کار را سخت تر کرده بود . دکترها استخوان بازویم  را از ارنج تا شانه با پلاتین به هم جوش داده بودند و همین باعث می شد درد وحشتناکی داشته باشم اما همین درعین حال یک زنگ هشدار همیشگی بود که یادآوری می کرد چقدر خوش شانسم که زنده‌ام.

بعد از ان بود که فهمیدم شیوه ی همیشگی مواجه شدنم با مسایل زندگی دیگر کارساز نیست و باید راهی پیدا کنم که بتوانم بدون حسرت ، به پشت سرنگاه کنم.

بعد از تصادفم به یک مرکز توان بخشی فیزیکی رفتم تا به بازسازی جسمم، ذهنم و نهایتا زندگی ام بپردازم. درهمین دوره کتاب افراد موفقی مثل <آنتونی رابینز> نویسنده ی <قدرت نامحدود> ذهنم را قوی تر کرد و <تیموثی فریس> نویسنده ی <چهار ساعت کار در هفته> الهام بخش من برای یک سبک زندگی ازاد بود .

در همان دوران، <تایفون> دوست خوب و شریک کاری آینده ام، مقاله ای درباره ی اپ افرین ها به من داد و گفت باید دست به کار شوم. من متوجه شدم که اکثر اپ افرین ها در گروه های یک یا دونفره ، با هزینه های کم کار می کنند و موفق های شان میلیون ها دلار سود نصیب شان می شود. در همان زمان و در تخت بیمارستان درحالی که برای درد شدیدم مسکن مصرف میکردم ،

شروع به نوشتن ایده ی اپلیکیشن ها کردم. سه هفته بعد از اخرین عمل جراحی ، ناامید و ورشکسته ، به عنوان تیر آخر از پدر خوانده ام ۱۸۰۰ دلار قرض گرفتم و صاف پریدم وسط حرفه ی اپ افرینی .. ونتیجه ؟

حدود دوسال بعد، من سه شرکت اپلیکیشن تاسیس کردم و سپس ان ها را فروختم و از این طریق میلیون ها دلار عایدم شد.

دوماه بعد از تاسیس شرکتم ، گردش مالی یکی از اپلیکیشن هایم به طور متوسط ۳۰ هزار دلار دریک ماه بود. بعدها، درامد ماهانه ی شرکتم به ۱۲۰ هزار دلار رسید.

درکل، من بیش از ۴۰ اپ طراحی کردم و بیش از ۳۵ میلیون دانلود در سراسر دنیا داشتم وبیش از ۹۰ درصد اپ هایم موفق و پول ساز بودند.

تا امروز، هنوز نمی دانم که چطور باید یک اپلیکیشن را بارگذاری یا به روزرسانی کنم؛ من این کار را به برنامه نویسان واگذار کردم و گذاشتم اپل خودش کار انتشار اپ را انجام دهد. در عوض در حین مدیریت شرکتم، روی خواسته های کاربران و ایده های خلاقم تمرکز کردم و همچنین کارم را روی اپ ایفون متمرکز کردم. اما بیشتر نکاتی که این جا به شما می گویم روی بستر های دیگر مثل اندروید و بلک‌بری هم قابل اجراست.

هر صبح که از خواب بیدار می شوم، یک ساعت در تختم می مانم و نظرات و نقدها را با آیفونم می خوانم. سپس به برنامه ی دوی صبحگاهی ام می رسم و بعد در حدود یک ساعت طول می کشد که وظایف دیگران را تعیین کنم. بعد از همه ی این کارها تمام روز را وقت دارم که به زندگی  فو‌ق‌العاده ام بپردازم.

نقشه ی بازی

موفقیت من حاصل داشتن نقشه ی بازی است.

با این که تنها چند ساعت در روز کار می کنم ، اما تصمیم دارم یک قلمرو بنا کنم که چندین سال طول می کشد تا کامل شود.

برای این کار بخش های حساس و اصلی کارم راکه روزانه ، هفتگی و ماهیانه باید چک کنم ، تعیین کردم. من این کار را تعیین

هفت رکن اصلی در حرفه ی اپ افرینی نام گذاری کرده ام. تشخیص این هفت رکن اصلی می تواند کسب و کار شما را از یک بلیت <یک بار برنده> به یک معدن طلای نامحدود تبدیل کند.

فصل های این کتاب طوری نوشته شده اند که اگر شما فقط به ایده های تبلیغاتی نیاز داشتید ، می توانید فصل مربوط به مارکتینگ را بخوانید. ایده هایی که من در این فصل ها نوشته ام در همه ی مراحل ، از شروع تا گسترش کارتان مفید خواهد بود. البته شما می توانید جواب سوال های به خصوص را پیدا کنید ، اما پیشنهاد من این است که ابتدا نقشه ی بازی را کاملا یاد بگیرید؛

چون که برای تان سود و ثروت بلند مدت به ارمغان می اورد.

در انتهای هر فصل فعالیت هایی مشخص شده که باید انجام دهید. شما می توانید با استفاده از این فعالیت ها هنگام کارتان متوجه شوید که ایا در مسیر درستی هستید یا نه . همچنین می توانید مطالب مفیدی را از طریق وب سایت www.appempire.com  مطالعه کنید.

 

جهت خرید کتاب به وبسایت فیدیبو و یا دیجی کالا مراجعه نمائید.

لینک فیدیبو

لینک دیجی کالا

همین الان اپلیکیشن مورد علاقه خود را از اینجا انتخاب کنید تا ما برایتان راه اندازی کنیم.

پیام بگذارید


تومان