دیجی 2020 به همراه یک هدیه ارزشمند همین حالا - مشاهده کنید

آشنایی با برنامه نویسی اندروید

دسته‌بندی: آموزش
اکتبر 12, 2018

آشنایی با برنامه نویسی اندروید

پس از شناخت سیستم عامل اندروید (این مقاله) هم اکنون به برنامه نویسی و اصول آن میپردازیم..پایه سیستم عامل اندروید زبان برنامه نویسی جاواست (Java).

 

برای افردای که با جاوا آشنایی دارند, برنامه نویسی می تواند امری ساده باشد.اما برای افراد مبتدی که تازه شروع به برنامه نویسی کرده اند نیز هیچگونه اجباری برای حرفه ای شدن در زمینه جاوا وجود ندارد و تنها آشنایی با اصول مقدماتی و اولیه میتواند سرآغازی برای برنامه نویسی اندروید باشد؛ برنامه نویسی جاوا مقدماتی نظیر شی گرایی و ساختارهای حلقه و …. دارد که تنها آشنایی مقدماتی با این برنامه ها میتواند شما را آماده ورود به دنیای اندروید کند.

برای برنامه نویسی اندروید چه عوامل نیاز است؟

پس از علاقه مندی به مقوله برنامه نویسی که نخستین قدم در این راه است؛ میتوان اینترنت با سرعت مناسب و نرم افزار تغییر IP  داشته باشید. چرا که در طول برنامه نویسی یا آماده سازی نرم‌افزار نیاز به اتصال به اینترنت و سرور‌های گوگل را خواهید داشت.

 

سرعت مناسب و بالای اینترنت شما میتواند در دانلود برخی ملزومات اندروید استودیو که حجم های بالایی دارند به شما کمک کند.با شروع تحریم ها, گوگل دسترسی به اغلب بخش های برنامه نویسی برای ایرانیان را محدود کرده  و حتی هرچگونه اقدامی برای دانود را نمیتوان بدون نرم افزار تغییر IP  انجام داد. بنابراین برای ورود به دنیای برنامه نویسی اندروید باید به این نکته نیز توجه داشته باشید و در مواقع ضروری IP خودتان را تغییر دهید تا گوگل شما را به عنوان ایرانی تشخیص ندهد.

 

برنامه نویسی اندروید

 

علاقه مندان به برنامه نویسی باید توجه داشته باشند که بهتر است کار خود را با ساخت وب شروع کنند. HTML, CSS, JavaScript میتوانند در یادگیری و ساخت یک سایت استاتیک ساده مفید واقع شوند. این کار علاوه بر اینکه شما را از نقطه صفر با این روند آشنا میکند, دید خوبی هم نسبت به برنامه نویسی به شما میدهد. حداکثر زمانی که شما باید برای یادگیری این روند در نظر بگیرید دو الی سه ماه است.

 

برنامه نویسی اندروید، برنامه نویسی سمت کلاینت(Client Side) است. برنامه نویسی سمت کلاینت در وب یعنی همان HTML, CSS, JavaScript. در اندروید بجای HTML ما XML داریم, بجای جاوااسکریپت از جاوا استفاده می کنیم. CSS در اندروید در جاوا یا در XML  پیاده سازی میشود. اما فراگیری سمت کلاینت (Client Side)  در وب برای کسی که برنامه نویسی نکرده به شدت ساده تر از اندروید است. پس بهتر است که برای یادگیری کلیت برنامه نویسی از وب شروع کنید.

 

آموزش برنامه نویسی:

اگر شما یک برنامه نویس مبتدی هستید و یا میخواهید دراین زمینه تبدیل به متخصص شوید, میتوانید از سایت ها و وبلاگ های آموزشی و یا کتاب های PDF  رایگان برای یادگیری و یا تکمیل اطلاعات خود در زمینه برنامه نویسی استفاده کنید.در این قسمت شما میتوانید با سایت های آموزشی معتبر و کتاب های پرفروش در زمینه اندروید آشنا شوید:

 

  • Android Official
  • Vogella
  • Java Code Geeks
  • Coreservlets
  • Eduonix
  • ANDROIDHIVE
  • کتاب MacGrawHill’s Android Guide
  • کتاب andbook Android Programming
  • کتاب Commonsware Tutorials

 

همچنین  روش مناسب دیگر برای یادگیری برنامه نویسی اندروید میتواند استفاده از ویدئو های آموزشی در وب سایت های معتبر مانند YouTube  است. اگر میخواهید که برنامه ریز موفقی باشید بهتر است که از تلفن همراه خود یا به بیانی صریح تر از اپلیکیشن های آن استفاده مداوم داشته باشید.

 

برای اینکه برنامه نویسی ماهر شوید باید بصورت روزانه اپلیکیشن هایی که در مارکت های مختلف منتشر می شوند را رصد کنید و از آنها الگو بگیرید.اپلیکیشن های موفق و پر استفاده را تحلیل کنید و سعی کنید راز موفقیت آنها را دریابید.به طور کل برنامه نویسی موبایل یک ساختار کلی را دنبال می کند ، شما با کشف رموز موفقیت برنامه هایی که رتبه های بالایی در مارکت های آنلاین دارند میتوانید به این ساختار دست خواهید یافت.

پیام بگذارید


تومان